Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj sztachety Winylowe są nieodłącznym elementem każdej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie dom bez płotu. By można się było dostać na teren osobistej posiadłości potrzebna jest bramka wejściowa oraz brama.
Oczywiście bramy a także furtki ogrodzeniowe powinny być solennie wykonane jako ze narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć ploty z PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa. Wiec jakie powinny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża żeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka winna również gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Na ogół przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są powieszone nad murkiem bramka powinna być troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby sztachetki z plastiku na ogrodzenie i bramkę ze sztachetekbyło równej wielkości.

Przy doborze plotki PVC na plot i furtkę ze sztachet istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza doborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Ażeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba uwzględnić fakt iż balustrady Winylowe przy bramie winno być na tyle długie aby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama wjazdowa i furtka ma być zrobiona. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani obrysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowawyglądało jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do wypełnienia bramy bądź furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar