Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od należytego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar